Capačky sú šité z kvalitnej, mäkkej, dokonale ohybnej a prispôsobivej kože. Používam zvyšky kože, ktoré sú však úplne nové, teda tak trochu aj recyklujem, kupované od rôznych výrobcov zo slovenského portálu www.sashe.sk, z českého fler.cz a od rôznych čalúnnikov a obuvníkov.
1. KOŽENÉ CAPAČKY
kožené capačky vydržia najdlhšie, najväčšiu záťaž a opotrebovanie. Sú veľmi trvácne, odolné, niekomu sa v nich však môže potiť nôžka, ale to sa dá vyriešiť dierkami, aby lepšie vetrali. Nevidno na nich toľko špiny, sú vhodné do chladnejších bytov, do herničiek, do telocvične. Oficiálne sa to neodporúča, ale občas sa môžu oprať v pračke, najviac na 40 °C . Bežná údržba je ručné pranie v mydlovej vode, prípadne poutierať vlhkou handričkou. Capačky po opratí stvrdnú, počas schnutia ich treba v rukách niekoľkokrát ponaťahovať, poohýbať, opätovným nosením po chvíľke opäť zmäkknú.
2. LÁTKOVÉ CAPAČKY
sú príjemné, vzdušné, je to klasická 100% bavlna. Sú spevnené vlizelínom a podšité ďalšou vrstvou bavlny , aby boli pevnejšie. Bavlna vydrží trošku menej, takže sa môžu skôr opotrebovať, zodrať, ale mnohí ich majú radšej práve pre ich priedušnosť, že nôžka sa toľko nespotí. Najviac namáhané časti, päta a špička sú spevnené koženým pásikom, takže takisto vydržia, všetko závisí od frekvencie nosenia.
3. CAPAČKY ZO ŠATKOVINY
šatkovina je látka, v ktorej sa nosia bábätká, to znamená mäkká, príjemná, poddajná, mierne elastická látka. Je pevnejšia a trvácnejšia ako bavlna, má nádherné vzory a vlastnosti podobne ako látkové capky, majú však dlhšiu životnosť. Takisto ako látkové capačky, najviac namáhané časti, päta a špička sú spevnené koženým pásikom
Spodná vrstva - podrážka, je dvojvrstvová: jedna je vrstva kože, z vonkajšej strany je brúsená, takže na podlahe (dlažbe, lamináte) sa v nich nešmýka. Vnútorná strana je teplákovina, takže dieťatko nestojí na koži, ale na látke. Nosením sa podrážka zvykne "vyhladiť", potom ju stačí jemne prebrúsiť brúsnym papierom, alebo drôtenou kefou.
Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára